Praca w domu – moje niezbędniki

O pracy w domu napisano już właściwie wszystko, jednak wcale nie zaszkodzi mi to dorzucić trzech groszy od siebie, prawda? Zatem, co sprawia, że dobrze mi się pracuje w domu i z roku na rok udało mi się zorganizować wygodne stanowisko pracy, a także wypracować sposoby działania idealnie dostosowane do moich potrzeb?

Praca w domu: rzeczy

Podstawka pod laptopa

Nie wiem, jakim cudem pracowałam tyle czasu bez tej podstawki, bo teraz nie wyobrażam sobie bez niej życia! I wcale nie ma tutaj przesady. Ustawiam laptopa w komfortowej dla siebie pozycji, co dzięki trzem stopniom regulacji jest naprawdę proste. Wystarczy, że wezmę ją ze sobą, gdziekolwiek pójdę, a mam pewność, że będę mogła wygodnie popracować, niezależnie od tego, czy to będzie kawiarnia, działka, czy stolik nocny. Do tego moja wersja podstawki ma piękny żółty kolor. Same plusy!

Taką podstawkę pod laptopa, znajdziesz tutaj – KLIK (jest dostępna też w innych kolorach). 

Klawiatura

Kto nie lubi ładnych rzeczy? A już szczególnie kategorii: “śliczne rzeczy do pracy”? Myślę, że ta klawiatura, jak najbardziej tutaj pasuje. Wybrałam ją w wersji fioletowej z żółtymi elementami. Praca na niej to prawdziwa przyjemność. Uprzejmie ostrzegam, że przez chwilę przyzwyczajałam się do nieco innego kształtu klawiszy i samej wielkości klawiatury, jednak teraz pisze mi się na niej doskonale.

Jeśli też oczarowała Cię ta klawiatura, to czeka na Ciebie tutaj – KLIK

praca-w-domu

Podkładka pod nadgarstek

Na początku traktowałam to w roli gadżetu, z którego korzystałam sporadycznie, jednak zmieniłam zdanie i podkładka pod nadgarstek towarzyszy mi przez cały czas pracy. Dzięki temu dbam o nadgarstek i minimalizuje jego obciążenia wynikające z pracy, którą czasami wykonuje przez wiele godzin w tej samej pozycji.

Jeśli też chcesz zadbać o swoje nadgarstki, to podkładkę kupisz tutaj – KLIK 

Słuchawki

Niektórzy w trakcie pracy lubią ciszę. Ja zdecydowanie nie należę do tej grupy, aczkolwiek moje ulubione słuchawki i tak mają super opcję wyciszenia otoczenia, jeśli tego bym właśnie chciała. Wybieram te z Sony 1000XM4 ANC, za to gdy pracuje poza domem i zależy mi na oszczędności miejsca do decyduję się na Samsung Galaxy Buds2 SM-R177. Szczerze polecam i jedne i drugie.

Poduszka sensoryczna

Poduszkę tę stosuję podczas ćwiczeń, ale także zawsze wtedy, gdy pracuję naprawdę długo i potrzebuję odciążenia kręgosłupa. Warto mieć ją pod ręką i z powodzeniem wykorzystywać na różne sposoby. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i… zdrowy rozsądek 🙂

Taką poduszkę znajdziesz tutaj: KLIK  

Praca w domu – nawyki

Same przedmioty to za mało, gdy zabraknie odpowiednich nawyków ułatwiających pracę. Wcale nie ukrywam, że na początku pracy w domu było bardzo krucho z moimi dobrymi nawykami. Teraz jest o wiele lepiej, bo przetestowałam wiele rozwiązań i już wiem, które są dla mnie optymalne.

Aktywność fizyczna

Dla mnie doskonałą formą aktywności fizycznej jest pilates, czyli system ćwiczeń bazujący się na aktywowaniu mięśni głębokich. Wzmacnia mięśnie, poprawia elastyczność, mobilność, a także naprawdę skutecznie wspiera kręgosłup. Chodzę na treningi 3 razy w tygodniu, za co mój kręgosłup szybko mi podziękował, po prostu się uciszając i nie zaszczycając mnie żadnymi dolegliwościami.

Spacer dla ciała i zdrowia psychicznego

Długa praca przy komputerze wymaga stosownych przerw.  Decyduje się wtedy na spacer. Pomaga się zrelaksować, wyciszyć, odpocząć oczom od komputera, a także jest doskonałą opcją, by posłuchać muzyki, ciekawego podcastu i doładować nieco swoją kreatywność.

Praca w godzinach największej efektywności

Przez długi czas próbowałam się zmusić do pracy w standardowych przedziałach godzin. Gdy dotarło do mnie, że to nie ma najmniejszego sensu, udało mi się osiągać świetne efekty, pracując o wiele krócej niż w innych godzinach.

Jak wygląda praca w domu u Ciebie?

Masz sposoby, dzięki którym pracuje Ci się wygodnie i naprawdę efektywnie? Chętnie się o nich dowiem i może nawet niektóre spapuguje 🙂

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *