Książkoplaner – Rok w biznesie online

To jeden z najważniejszych projektów, nad którym pracowałam w 2021 roku. Jestem z niego naprawdę dumna i od jakiegoś czasu Książkoplaner zajmuje zaszczytne miejsce na moim biurku. 

O Książkoplanerze wypowiadałam się już tak:

Jednak stwierdziłam, że zasługuje on na osobny artykuł. Zwłaszcza że u Oli akurat trwa wyprzedaż produktów fizycznych i wszystko wskazuje na to, że dodruków już nie będzie. Oznacza, że wiele osób nie będzie miało już możliwości zaplanowania swojego biznesowego roku z Książkoplanerem… A to wielka szkoda, bo warto zadziałać właśnie z nim i dać kopa temu, nad czym pracujesz w sieci.

Co to jest Książkoplaner?

Książkoplaner został stworzony do całorocznej pracy nad biznesem online.  Tym samym nikogo nie powinien zdziwić podział na 12 tematycznych miesięcy, dzięki którym popracujesz nad konkretnymi działami w Twojej firmie. Zastanawiasz się jakimi? Już zdradzam!

Co w nim znajdziesz?

W Książkoplanerze wszystkie treści zostały podzielone tematycznie na najważniejsze działy, o które po prostu trzeba zadbać, jeśli chcesz rozwijać swoją firmę, docierać do nowych odbiorców i cieszyć się spójnym i przynoszącym świetne zyski biznesem. Nie zabraknie wiedzy i zadań w poniższych 12 płaszczyzn.

Blog

Ola zaczęła od prowadzenia bloga Jestem Interaktywna i to był strzał w dziesiątkę! Dzięki niemu zbudowała swój wizerunek, dotarła do zainteresowanych osób, napisała książkę “Bądź online”, a także rozwinęła biznes w sieci. I to na własnych zasadach.

SEO

Czyli optymalizacja, która sprawi, że Twoja strona WWW znajdzie się wyżej w wynikach wyszukiwania. Temat powodujący u wielu gęsią skórkę, odwlekany w nieskończoność, a jednak dający świetne efekty wpływające bezpośrednio na rozwój działalności, jej rozpoznawalność i wyniki finansowe.

Newsletter

Nie tylko social media liczą się, gdy mówimy o regularnym kontakcie z odbiorcami, dlatego newsletter jest kolejną rzeczą, o którą warto zadbać przy rozwoju działalności online. To sposób na bezpośredni kontakt z osobami zapisanymi na listę mailową. Bez wielu rozpraszaczy, bez konieczności mieszczenia się w limicie znaków. Tylko Ty i Twój czytelnik.

Grafiki

Jakie wrażenie chcesz zrobić na osobach, które trafią w sieci na Twoją markę? Nie od dziś wiadomo, że kolory, fonty – cały przekaz wizualny ma ogromne znaczenie. Dlatego i tego nie zabraknie w Książkoplanerze.

Social media

Temat rzeka! Masz wrażenie, że każdy mówi o tym, jak zbudować społeczność w social media? Za Tobą ogrom przeczytanych publikacji na ten temat, a gdy przychodzi o do czego, to jakoś nie widać Twoich efektów? Tym razem to wszystko rozplanujesz i zmierzysz swoje wyniki. Najwyższy czas przestać działać bez żadnej konkretnej strategii i systematycznego sprawdzania swoich rezultatów.

Video online

Webinary, stories, reels… To angażujące formy przekazu, które nie tylko bawią, ale są doskonałe w przekazywaniu wiedzy. Z Książkoplanerem zajmiesz się także i tym tematem, by ten kopniak, którego dasz swojemu biznesowi online by był jeszcze skuteczniejszy. Co ważne, Ola pokaże Ci, jak powoli przełamać się do nagrywania, nawet gdy uważasz, że to absolutnie nie jest dla Ciebie, a trema zjada Cię tak energicznie, jak Ty swoją ulubioną pizzę na weekendowym spotkaniu z przyjaciółmi.

Optymalizacja

Powiedz szczerze, czy lubisz strony WWW, które otwierają się w nieskończoność, a gdy już to nastąpi, nie da się na nich nic znaleźć? Sądzę, że to pytanie retoryczne. Prawda? Chyba że lubisz, gdy internet testuje Twoją cierpliwość. Okej. Nie do końca to rozumiem, ale też nie oceniam :). Jednak mogę się założyć, że większość Twoich odbiorców lubi, gdy Twoja strona jest szybka jak błyskawica i intuicyjna w obsłudze. Dlatego właśnie w Książkoplanerze znajdziesz pigułkę wiedzy i konkretne zadania, dzięki którym odpowiednio zoptymalizujesz swoje miejsce w sieci.

Automatyzacja

Czasy, kiedy musisz spędzać w pracy nad swoim biznesem kilkanaście godzin, powoli odchodzą do lamusa. Tym bardziej że możesz ułatwić sobie wiele zadań i zautomatyzować niektóre procesy. To przybliży Cię do lepszych zarobków, które nie będą uzależnione od tego, ile czasu spędzisz, pracując. A właśnie o to chodzi prawda? By mieć czas na wszystko, co dla Ciebie najważniejsze, a wcale w tej kategorii nie musi być tylko i wyłącznie pracy. Ba, nie nawet nie powinno!

Sklep

Czymże byłby biznes online bez sklepu? I to nie byle jakiego, a takiego, który jest dobre skonfigurowany i zautomatyzowany? Z pewnością nie tym, czego oczekujesz, gdy czytasz ten tekst i jesteś już na tym fragmencie. Czy nie lepszy byłby sklep online, którego obsługa jest niezwykle prosta a cały proces wystawiania faktur (i nie tylko!) dzieje się automatycznie? W osobnym dziale zajmiesz się zaplanowaniem i najważniejszymi aspektami związanymi z Twoim sklepem online, tak by zamówienia wpadały do niego w coraz to większych ilościach.

Produkty

Skoro była już mowa o sklepie, to najwyższy czas zapełnić go produktami, które “postawisz na wirtualnych półkach”. E-booki? Kursy online? Nagrane webinary? Konsultacje? To moment na to, by zastanowić się, w czym czujesz się najlepiej, a także sprawdzić, czego potrzebuje Twoja społeczność.

Promocja

Gdy masz już swoje social media, bloga, stronę, sklep i produkty to czas wyjść z cienia i zacząć się promować. Gdy pisałam kiedyś tekst o SEO i czytałam sobie różne źródła, to bardzo spodobał mi się pewien marketingowy cytat. Uwaga, przytaczam:

“Robienie biznesu bez reklamy to jak puszczanie oczka do dziewczyny po ciemku, tylko my wiemy co robimy” (Stuart Henderson).

Dlatego w Książkoplanerze nie zabrakło rozdziału o promocji, wskazówek, a także ćwiczeń do zrobienia. Co więcej, zostały one tak zaplanowane, że nie odbębnisz ich w jeden wieczór, bo wymagają one jeszcze spisania i sprawdzenia rezultatów Twoich działań. I co Ty na to?

Wyzwania

To wyjątkowo skuteczny sposób na szybkie pozyskanie nowych obserwatorów. Co istotne, to właśnie między niemu Ola zbudowała swoją zaangażowaną społeczność Interaktywnych, którzy uwierzyli jej, że wcale nie są “nietechniczni” i mogą samodzielnie wyklikać swoje strony WWW i sklepy online.

Po co właściwie powstał Książkoplaner?

Po to, by każda osoba, która ma wrażenie, że biznes online to żonglowanie kilkunastoma piłeczkami jednocześnie w końcu odetchnęła i… Żonglowała chwilę jedną, a potem zabierała się po kolei za kolejne. To sprawi, że po przejściu wszystkich rozdziałów efekt będzie jeszcze lepszy, niż myślisz:

  • uporządkujesz wszystko, co najważniejsze,
  • będziesz wiedzieć, co robić (krok po kroku),
  • z łatwością powtórzysz ten proces wielokrotnie,
  • zyskasz fundamenty stabilnego biznesu online,
  • przestaniesz łapać się za głowę i biadolić, że nie masz pojęcia, jak to wszystko ogarnąć,
  • odzyskasz poczucie kontroli i sprawczości w prowadzeniu własnego biznesu,
  • wypchniesz swoją malutką (albo i całkiem sporą) działalność na szerokie biznesowe wody.

Tak, tak, od tego jest Książkoplaner. 

A właśnie! Mam ważną informację dla takich osób jak ja. Książkoplaner nie jest datowany, co oznacza, że możesz realizować materiał od dowolnie wybranego przez siebie miesiąca. Dlatego, jeśli unikasz pracy z planerami, bo zazwyczaj zabierasz się za to od środka, albo “za późno”, to nie musisz się martwić. Z Książkoplanerem będzie inaczej. I wcale nie potrzeba tutaj Twojej silnej woli, by równo od stycznia się zebrać i działać. Możesz od lutego. Albo od listopada. Jak wolisz.

Team super babek

Nad Książkoplanerem pracowało grono specjalistek. I prócz mnie były to:

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *